O nas

Ogrodnikiem , designerem oraz przyrodnikiem jestem od zawsze , a od ponad 25 lat zajmuję się architekturą krajobrazu. Kontynuuję rodzinną tradycję , prowadząc nadal razem zakład ogrodniczy powstały w 1976 o specjalności szkółkarstwo drzew i krzewów ozdobnych. Od 1989 roku również zakładamy i projektujemy ogrody, tereny zieleni , parki.

Do dzisiaj stworzyliśmy ich ponad 1000 w duchu humanistycznym, hedonistycznym, nowoczesnym jak i zabytkowym. Są one zarówno stylowe jak i przydomowe, a czasem nawet Feng – Shui albo japońskie. Ponadto zakładamy również ogrody dla alergików i osób niepełnosprawnych oraz ogrody edukacyjne dla dzieci i młodzieży w ramach szeroko pojętego „designu produktu rynkowego – trendy, technologie i praktyka ”. Nie ma takich terenów zieleni, z których nie potrafimy zrobić ogrodu, parku czy miejskiego skweru w myśl hasła „Przestrzenie aktywnego wypoczynku w krajobrazie”.

Posiadamy w tej dziedzinie bogate doświadczenie, a w naszym dorobku są liczne publikacje prasowe, prezentacje w TV oraz wydanych kilka książek o tematyce ogrodowej. Wiedzą swoją i doświadczeniem dzielę się z innymi na szkoleniach i kursach organizowanych przez nasz zakład w zakresie samodzielnego projektowania, urządzania i pielęgnacji ogrodów lub prowadząc zajęcia w studium policealnym Architektury Krajobrazu w Łodzi. Wypełniam również obowiązki biegłego sądowego z zakresy „Oceny i wyceny zasobów przyrodniczych” będąc ustanowionym w kilku Sądach Okręgowych w Polsce. Podobne zagadnienia poruszam również w ramach działalności jako rzeczoznawca, powiększone o ocenę merytoryczną wykonanych terenów zieleni, odszkodowania wynikające z tego tytułu jak i wszelkie sporne kwestie w tym aspekcie.

Posiadam dyplom mistrza ogrodnictwa oraz florysty, ale również jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie studiowałem na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Swoje kwalifikacje podnosiłem również studiując na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz uczestnicząc w licznych szkoleniach , kursach oraz konferencjach branżowych organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu w Krakowie, Ośrodków Edukacji Samorządowej, Ekonomicznej, Naukowej i Bankowej. Część z nich współfinansowanych jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego. Do dzisiaj jestem członkiem Naczelnej Organizacji Technicznej ( NOT) oraz innych organizacji zawodowych i branżowych.

Dlatego właśnie proponuję Państwu razem z nami pomedytować o ogrodach, aby nigdy o nich nie zapominać.

Pozdrawiam Adam Szcześniak